top of page

Nové investice řešíme podle plánu, školy i bývalý pivovar opravíme do září

Vážení spoluobčané, prvních několik měsíců roku 2023 je za námi. Pojďme si proto zrekapitulovat, jaké nové investice se rozbíhají nebo jsou již v plném běhu. Vedle investic Vás jistě budou zajímat také novinky z kulturního a společenského života naší městské části.


V březnu a dubnu proběhla veřejná představení dvou projektů. Jedná se o park pod hřbitovem a „zámecký“ park za radnicí. První zmíněný projekt je blízko realizace. Pokud nenastanou komplikace ve stavebním řízení, je dokonce reálný začátek prací už letos na podzim. Významnou část nákladů máme pokrytou z dotace určené na budování nových parků z rozpočtu města Brna.


Na jaře soutěžíme dodavatele stavebních prací a dalších dodávek v oblasti školství tak, aby se mohlo ve školách a školkách pracovat v průběhu letních prázdnin. Letos se jedná o střechy dvou budov ZŠ Novoměstská, nové konvektomaty do školní kuchyně ZŠ Horácké náměstí a nově také rekonstrukci kotelny Mateřské školy Novoměstská.Rekonstrukce bývalého pivovaru je v plném proudu

Největší investiční akcí tohoto roku je rekonstrukce areálu bývalého pivovaru. Areál získá nové zpevněné plochy, nový taneční parket a především úplně nový a kapacitnější samotný amfiteátr. Tato náročná stavba bude finišovat v průběhu prázdnin a osobně se moc těším až areál přivítá své návštěvníky. To však nebude dříve než v září.


Znamená to, že několik tradičních akcí se letos konat nebude a jiné budou muset vzít zavděk alternativními prostory. Brněnská Country fontána Řečkovice a Folkové léto se uskuteční v tradičních termínech v červnu, resp. v červenci, a to v zahradě Gymnázia Řečkovice. Touto cestou děkuji panu řediteli, že vyšel pořadatelům vstříc. Zcela jinak letos uchopíme Dětský den, který uspořádáme v parku na Horáckém náměstí a tamních sportovištích.


Po mnoha a mnoha letech se budou na jiném místě konat také Vavřinecké hody. Po diskusi s hodovou chasou jsme upřednostnili uchování tradičního termínu na začátku srpna. Azyl nalezneme v Orelském areálu. Hody to v několika ohledech budou skromnější, v menším areálu, určitě si však uchovají svoje kouzlo.


První akcí ve zbrusu novém areálu za radnicí pak bude Řečkovický festival minipivovarů naplánovaný na druhý zářijový víkend. O týden později následuje Letní noc. Budu se s Vámi na zmíněných akcích těšit na viděnou a přeji Vám co nejpříjemnější prožití jarních měsíců.Marek Viskot

Váš starosta


Comments


bottom of page